poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Merit Food - przysmaki dla psów

Dzięki uprzejmości sklepu NaszeZoo.pl, mogliśmy przetestować smakołyki, które są nowością na rynku.
Przysmaki Merit Food występują w dwóch wersjach: drobiowe i rybne.Według informacji od producenta zawierają 80% mięsa i są bezzbożowe.


Skład:
Drobiowe - 80% świeżo przygotowanego mięsa z drobiu (34% kurczak, 30% kaczka, 16% indyk). Składniki analityczne: białko surowe 21%, oleje i tłuszcze surowe 18%, węglowodany 46%, popiół surowy 6%, włókno surowe 1%, wilgotność 8%.
Rybne - 80% świeżo przygotowanego i delikatnie gotowanego na parze mięsa z ryb (48% łosoś, 24% pstrąg, 8% whitefish). Składniki analityczne: białko surowe 30%, oleje i tłuszcze surowe 13,5%, węglowodany 39,5%, popiół surowy 6,5%, włókno surowe 2%, wilgotność 8,5%.

Przysmaki zapakowane są w bardzo ładną saszetkę, która posiada zamknięcie, dzięki któremu smaczki pozostaną dłużej świeże. W dodatku opakowanie jest bardzo poręczne i łatwo można je zmieścić w plecaku czy torbie albo nerce (oczywiście musiałam sprawdzić, czy zmieszczą się do mojej saszetki-nerki :D).

Każdy smak ma inny kształt ciasteczek: drobiowy kosteczki a rybny rybki :)


Jedną z cech, na które zwracam uwagę przy wyborze przysmaków to wielkość. Ciasteczka Merit Food są nieduże. Jest to dla mnie zdecydowanie na plus, ponieważ nie lubię dużych smaków, które muszę dzielić. Zdarza się, że podczas ćwiczenia czegoś nowego, gruby dostaje dużo smaków i większe po prostu szybciej by go zapchały. Z małymi smakami nie ma tego problemu.
Kolejną sprawą jest zapach. Nie lubię śmierdzących ciasteczek. Te smakołyki niestety mają intensywny zapcha jednak nie jest on aż tak nie przyjemny. Jednak trzeba się liczyć z tym, że zapach pozostaje na palcach (i za pewne w saszetkach, jeżeli z takich się korzysta).

A co do głównego zainteresowanego (ja nie próbowałam smak, wybaczcie ;D) to był zachwycony. Co prawda, nigdy nie miałam problemów z grubego wybrzydzaniem, on chętnie zje wszystko. Na pewno było to dla niego urozmaicenie i z chęcią zjadłby jeszcze kilka paczek ;).

Przysmaki Merit Food można kupić w sklepie NaszeZoo.pl w cenie 12zł za 100g.


2 komentarze:

  1. Ciekawa recenzja, a rozmiar kosteczek zachęcający :)
    (Chociaż te w kształcie rybek przypominają i trochę...królicze bobki.)

    OdpowiedzUsuń
  2. W naszym domu te smakołki też zagościły, ale tak naprawdę bez większego szału :) Acco traktował je podobnie do karmy, więc dostawał je tylko w momentach super emocjonalnej sztuczki, która poprawiała mu humor :D
    www.lusiek.blox.pl

    OdpowiedzUsuń